Nauka jazdy na rolkach
i wrotkach z Roll4all

Korzyści płynące z jazdy na rolkach i wrotkach

Jazda na rolkach i wrotkach tak jak wiele innych aktywności fizycznych, nie tylko przynosi wiele korzyści dla naszego ciała i ducha, ale co najważniejsze, nie ma prawie żadnych przeciw- wskazań zdrowotnych do uprawianie tego sportu. Jazda na rolkach angażuje praktycznie cały apart ruchu przez co regularne ćwiczenia pozwalają w szybkim tempie poprawić kondycję fizyczną spalić nadmiar tkanki tłuszczowej, ujędrnić ciało, poprawić balans i koordynację ruchową. Jest to też sport który świetnie sprawdzi się jako trening uzupełniający w innych dyscyplinach. Jazda na rolkach i wrotkach, to sport, który nie ogranicza się tylko do jazdy rekreacyjnej i przejażdżek po mieście, to również fantastyczny sposób spędzania czasu wolnego wspólnie z rodziną.

Instruktoraka jazdy na rolkach trenuje
Zobacz listę
korzyści

✔️ Sport dla każdego

✔️ Sport pozwalający zredukować tkankę tłuszczową

✔️ Sport wpływający na poprawę kondycji i balansu

✔️ Aktywność fizyczna którą można uprawiać wewnątrz i na świeżym powietrzu

✔️ ok. 70% masy mięśniowej aktywnie pracuje przy jeździe na rolkach

✔️ Jazda na rolkach rozwija i wzmacnia mięśnie (szczególnie: nóg, pośladków, brzucha)

✔️ Korzystnie wpływa na układ krwionośny - wzmacnia serce i dotlenia cały organizm

✔️ Jazda na rolkach redukuje stres i odpręża ciało

✔️ Poprawia balans i koordynację ciała

✔️ Sport dla indywidualistów jak i dla osób lubiących aktywność w grupie

✔️ Jest świetną alternatywą dla biegania gdyż nie obciąża stawów

✔️ Można uprawiać go od dziecka do późnej starości

✔️ Przy regularnych treningach zwiększa wytrzymałość i siłę

✔️ Ze względu na specyfikę angażuje wiele mięśni głębokich

Czy nie jestem za stary/młody na rozpoczęcie nauki jazdy na rolkach lub wrotkach?

Jazda na rolkach, to sport który nie ma jednego przedziału wiekowego, to sport dla każdego - nie wymaga on ponadprzeciętnej sprawności, można uprawiać wrotkarstwo niemal przez całe życie. To co zmienia się wraz z wiekiem, to sposób nauki. W naszej szkole Roll4all dzieci rozpoczynają naukę jazdy na rolkach już w wieku 4-5 lat, dzieci uczą się głównie przez ćwiczenia “ubrane” w gry i zabawy, przez co nauka jest bardziej efektywna. Dorośli zaś poprzez ćwiczenia skoncentrowane na wywołanie określonego efektu i nabycie konkretnych umiejętności. W szkole Roll4all nie ma górnej granicy wieku możesz zacząć naukę czy masz 20, 40 czy 60 lat. Mamy również uczniów mających ponad 70 lat którzy radzą sobie wyśmienicie.

mężczyzna na rolkach z kaskiem na głowie

Czy jazda na rolkach/wrotkach jest bezpieczna?

Jazda na rolkach i wrotkach to bardzo bezpieczny sport, jeżeli oczywiście pamiętamy o kilku zasadach.


uśmiechnięta para ubrana w kaski i ochraniacze

✔️ Kask na głowie

✔️ Sprawne i dobrze dobrane rolki

✔️ Komplet ochraniaczy

✔️ Właściwe przygotowanie do ćwiczeń

Kask i ochraniacze to niezbędny zestaw który zapewni nam ochronę przed zadrapaniami i obiciami, pozwala skupić się na samej nauce, unikając nieprzyjemnego bólu związanego z upadkami. Dobrze dobrany sprzęt nie tylko zwiększa nasze bezpieczeństwo ale przede wszystkim zapewnia większy komfort użytkowania. Jednakże nie zapominaj o wadze rozgrzewki, dzięki której przygotujesz ciało do aktywności fizycznej. Dodatkowo warto rozważyć rozpoczęcie nauki pod okiem instruktora jazdy na rolkach. Doświadczony trener szybko nauczy cię rolkowego ABC, abyś mógł cieszyć się jazdą. Pozwala to skrócić naukę i uniknąć wielu błędów.

Dlaczego lepiej wybrać naukę jazdy pod okiem instruktora

Początki nauki są zawsze najtrudniejsze i trochę stresujące - próby pierwszych kroków, pierwszych skrętów czy hamowania wiążą się z wieloma próbami, które mogą zakończyć się upadkami. Ucząc się samodzielnie dodatkowo często popełniamy błędy które z czasem się utrwalają i prowadzą do złych nawyków, a te najtrudniej wyeliminować. Aby nie musieć zmagać się z tym samemu wybierz naukę pod okiem instruktora który przeprowadzić cię przez proces nauki. Nie zagwarantujemy ci że po drodze nie dojdzie do potknięć (czyt. upadków), ale na pewno zadbamy o to, żeby nauka była efektywna i możliwe jak najbardziej bezpieczna. Instruktorzy ze szkoły Roll4all zadbają o wyeliminowanie nabytych błędów lub/oraz wypracowanie prawidłowych nawyków. Ponadto instruktor będzie dla ciebie wsparciem, aby jak najszybciej zacząć samodzielnie przemierzać kilometry. Wiele osób traci zapał właśnie na początku nauki, a odpowiednia porada i dobre słowo osoby doświadczonej na pewno zmotywują do działania.

Z instruktorem

Bez instruktora

IconIconIconIcon

Fajna zabawa

✔️

✔️

Aktywność sportowa

✔️

✔️

Asekuracja przed upadkiem

✔️


Asekuracja

Efektywna nauka

✔️


Wsparcie mentalne

✔️


Korekcja błędów

✔️


Szybkie tempo nauki

✔️


Każda z opcji ma swoje zalety, ale co będzie najlepsze dla ciebie zależy od twoich predyspozycji i upodobań.


Lekcje indywidualne pozwolą na szybkie rezultaty dzięki temu, że instruktor może poświęcić całą uwagę jednaj osobie, poznać jej mocne i słabe strony. Na bieżąco koryguje wszystkie błędy, dostosowuje ćwiczenia do umiejętności. Jest to też świetne rozwiązanie dla osób które dopiero stawiają pierwsze kroki na rolkach/wrotkach lub ich sprawność ruchowa wymaga większej uwagi i dokładniejszych informacji ze strony instruktora. Np. przy problemach z koordynacją wzrokowo - ruchową lub z balansem, czas jaki jest potrzebny na opanowanie pierwszych kroków się wydłuża, wtedy też lekcje indywidualne są właściwym wyborem.

Zajęcia grupowe czy indywidualne?

Zajęcia grupowe to doskonały sposób na poznanie innych ludzi dzielących naszą pasję. Dobre słowo kolegów z grupy to świetna motywacja do działania, kiedy brak nam już sił na kolejne powtórzenie problematycznego ćwiczenia. Można też łączyć

obie opcje uczęszczać na zajęcia grupowe, a

z ćwiczeniami, które dla opanowania wymagają więcej czasu lub w razie problemów z danym ćwiczeniem umówić się na zajęcia indywidualne Podsumowując: jeżeli zależy nam na szybkim progresie i/lub źle czujemy się w grupie lepiej wybrać zajęcia indywidualne, jeżeli chcemy dobrze się bawić

z innymi i wspólnie przeżywać wzloty i upadki,

to jazda w grupie jest zdecydowanie dla nas..

Indywidualny program

Koszt

Relacje społeczne

Intensywność zajęć

Szybkość nauki

Zajęcia indywidualne

Zajęcia
grupowe

IconIcon

Czy muszę mieć własny sprzęt na zajęciach?

Nie jest to konieczne, dla naszych kursantów mamy specjalnie przygotowaną wypożyczalnie sprzętu, która jest wyposażona w wysokiej jakości: kaski, rolki, wrotki i ochraniacze renomowanych producentów m.i. Rollerblade, Powerslide. Co najważniejsze, nasza wypożyczalnia rolek/wrotek w ramach zajęć jest całkowicie darmowa - dzięki czemu nawet jeżeli dopiero sprawdzasz czy rolki to sport dla ciebie i/lub dziecka, dajemy ci taką możliwość bez konieczności wydawania sporych sum na sprzęt.

Warto
wiedzieć !!!

Warto wiedzieć, że dobre rolki, które nie narażą nas na nieprzyjemne kontuzje, to wydatek rzędu: 700-1000 zł ( dla dorosłego ), 400-600 zł ( dla dziecka ). Rolki z marketu to nie najlepszy pomysł ze względu na fakt że: po pierwsze nauka jazdy na rolkach/wrotkach na słabym sprzęcie zajmie nam zdecydowanie więcej czasu, po drugie jakość wykonania oraz materiały są zwykle słabe dlatego też taki sprzęt posłuży nam znacznie krócej niż jego droższy odpowiednik. Jeżeli nie wiesz jaki kupić sprzęt nie zgaduj w ciemno, poradź się specjalistów i odwiedź któryś ze specjalistycznych sklepów rolkowych. Polecamy odwiedzić Sklep Bladeville - Gdańsk, Bladeville - Warszawa, Bladeville - Katowice, gdzie praktycy i pasjonaci rolek/wrotek pomogą wybrać ci idealną parę, dopasowaną do rodzaju wybranej przez ciebie aktywności i dyscypliny rolkarskiej.

Icon

Szukając odpowiedniej grupy na zajęcia z jazdy na rolkach/wrotkach musimy odpowiedzieć sobie na dwa pytania: Jaki jest wiek uczestnika? oraz Jaki jest poziom umiejętności?Zajęcia grupowe - Jakie wybrać?

Przedszkolaki - zajęcia dla dzieci w wieku 4 - 6 lat

Dzieci - zajęcia dla dzieci w wieku 7 - 14 lat

Dorośli - Zajęcia dla osób w wieku 15 - 99 lat

Open - Zajęcia dla wszystkich nie zależnie od wieku


Wiek


Umiejętności


Pierwsze kroki - Wybór dla osób które nigdy nie jeździły na rolkach bądź jeździły i wracają do rolek po bardzo długiej przerwie.

Rolkowe ABC/Wrotkowe ABC - Wybierz te zajęcia jeżeli potrafisz utrzymać równowagę i poruszasz się do przodu ale masz problemy z hamowaniem, skręcaniem oraz/lub poruszaniem się z większą prędkością.

Doskonalenie Jazdy na rolkach/wrotkach - Jeździsz już płynnie z dużą prędkością, potrafisz hamować przynajmniej jedną metodą, skręcasz oraz pokonujesz niewielkie przeszkody. To zajęcia dla ciebie.

Jazda zaawansowana - Master Class - Grupa dla osób które już nauczyły się wszystkiego na grupie “Doskonalenie jazdy” a dalej chcą rozwijać swoje umiejętności


IconIconIconIconIconIconIconIcon

Wstawanie i upadanie

Pierwsze kroki

Prawidłowa postawa

Podstawy odpychania

Bezpieczna pozycja

Pierwsze
kroki

Rolkowe
ABC

Doskonalenie jazdy

Jazda zaawansowana

✔️

✔️

✔️

✔️

✔️

Podstawy skręcania

Jazda przodem

✔️

✔️

✔️

Zobacz więcej

Czego nauczysz się w poszczególnych grupach

✔️

✔️

✔️

Hamowanie t-stop

Obrót 180°

Podskoki

Pokonywanie krawężników

✔️

Ćwiczenia na jednej nodze

✔️

Jazda po pochylni

✔️

Skręcanie przeplatanką

Podstawy jazdy tyłem

✔️

✔️

Balans i równowaga

✔️

Jazda nożycami

✔️

✔️

Hamowanie pługiem

✔️

Jazda na jednej nodze

Zjazd z dużych zjazdów

Nauka skakania

Skoki na przeszkody

Zaaw. techniki hamowania

Przeplatanka tyłem

Płynna jazda tyłem

Slalom: fish, snake

Pokonywanie przeszkód

Skok 180° przez przeszkody

✔️

✔️

✔️

✔️

✔️

✔️

✔️

✔️

✔️

✔️

✔️

✔️

Dynamiczna jazda miejska

Nauka Slidów

✔️

Podstawy slalomu

✔️

Elemen jazdy po skateparku

✔️

Jazda na rolkach to sport który z powodzeniem można uprawiać cały rok. Głównym miejscem prowadzenia zajęć jest SkateArena w Gdańsku. SkateArena to kryty obiekt na którym cały rok w komfortowych warunkach nauczymy cię jeździć na rolkach/wrotkach, niezależnie czy świeci słońce czy pada deszcz.

Profesionalna infrastruktura zapewnia świetne warunki do nauki, zaczynając od rozbudowanego skateparku, poprzez świetnie wyposażoną wypożyczalnie sprzętu, kończąc na około 1000m torze zewnętrznym do jazdy. Jednakże nie ograniczamy się tylko do SkatAreny, prowadzimy też zajęcia plenerowe w całym trójmieście m.in. Gdańsk - Letnica, Gdańsk - Zaspa, Gdańsk - Żabianka, Gdynia - Centrum,

W okresie jesienno-zimowym zajęcia plenerowe przenosimy do hal sportowych.

Gdzie są prowadzone zajęcia?

Jak się przygotować do pierwszych zajęć?

Początki bywają trudne, ale te kilka poniższych kroków pomoże ci komfortowo zacząć naukę.

Załóż ubranie które nie krępuje ruchów i zapewnia komfort termiczny.

Icon

Pamiętaj o wysokich skarpetach które zabezpieczą twoje stopy przed otarciami.

Icon

Zadbaj o odpowiednie nawodnienie na i po zajęciach - butelka wody okaże się do tego niezbędna.

Icon

Oczywiście niezbędne będą też sprawne rolki/wrotki oraz obowiązkowy kask i zestaw ochraniaczy (dzieci) - które też możesz wypożyczyć w ramach zajęć całkowicie za darmo.

Icon

I ostatni element jaki nam się przyda to pozytywne nastawienie i odrobina wytrwałości która pomoże nam przejść trudne początki.

Icon

Jedyna szczera odpowiedź będzie brzmieć “To zależy”. Zależy od naszych predyspozycji, sprawności, doświadczenia w sportach pokrewnych np. narty, łyżwy, wieku oraz czy uczymy się pod okiem instruktora czy nie. Jest sporo elementów, które na to wpływają więc nie można definitywnie stwierdzić ile potrzebujemy czasu. Przeciętna dorosła osoba zaczynając z poziomu “0” potrzebuje około 5 lekcji indywidualnych żeby nauczyć się jeździć do przodu, skręcać, hamować. Dzieci zwykle potrzebują tego czasu trochę więcej. Nie należy jednak brać tego za pewnik i dać sobie czas.

Ile czasu zajmuje nauka jazdy na rolkach/wrotkach?

Kontakt

Zapoznaj się:

IconIconIcon

ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1

80-560 Gdańsk

( stadion Polsat Plus Arena )

Godziny otwarcia

Codziennie: 10 - 20

IconIcon Icon Icon IconIcon
Regulamin Serwisu |
Regulamin Obiektu
| Polityka prywatności