Nauka jazdy na Deskorolce

Deskorolka jest współczesnym sportem wywodzącym się głównie z postępu urbanistycznego. Może być zarówno sportem miejskim (streetowym) jak i lataniem po rampach czy kręceniem się w bowlu (vert). Skateboarding od niedawna uznawany jest za dyscyplinę olimpijską. W 2021 roku ruszyły pierwsze olimpijskie zawody deskorolkowe. Deskorolka jest wyjątkową formą aktywnego spędzania czasu. Skejci wyrażają siebie poprzez to jak jeżdżą, i co na siebie ubierają. W środowisku artystycznym deskorolka jest uznawana jako performance, przez sportowców jako sport, przez ignorantów jako wandalizm… Czego by nie mówić, deskorolka ma swoją magiczną, niepowtarzalną aurę, łączy ludzi w pasji, popycha do kreatywnego myślenia i daje nam prawdziwą wolność, której każdy z nas tak bardzo potrzebuje. Uprawialiśmy wiele sportów, ale to deskorolka zajęła specjalne miejsce w naszych sercach.

THE STREET ACADEMY...
Szkoła jazdy na deskorolce

Jazda na deskorolce, szczególnie na początku, może wydawać się wymagająca. Dlatego zacznij naukę jazdy pod okiem doświadczonego Instruktora. Instruktor będzie Twoim wsparciem zarówno podczas pierwszych kroków jak i zdobywania deskorolkowych szczytów. Dopasuje ćwiczenia do poziomu Twojego zaawansowania tak aby nie stała Ci się krzywda. Będzie też dla ciebie wsparciem podczas przełamywanie strachu który jest często największą barierą podczas wykonywania nowego elementu. Podczas zajęć jeździmy obowiązkowo w zestawie ochronny (kask, ochraniacze na kolana, łokcie i nadgarstki) który zminimalizuje ewentualne obicia i otarcia.

Czy deskorolka jest niebezpieczna?

Najczęściej będzie to SkateArena w Gdańsku. SkateArena to kryty obiekt na którym cały rok w komfortowych warunkach nauczymy cię jeździć na deskorolce niezależnie czy świeci słońce czy pada deszcz. Rozbudowana infrastruktura zapewnia świetne warunki do nauki, zaczynając od rozbudowanego skateparku, sekcji flat, kończą na świetnie wyposażonej wypożyczalni sprzętu.

Jeśli nie masz deski lub ochraniaczy nie martw się, możesz wypożyczyć je u nas na obiekcie.

I co najważniejsze, nasza wypożyczalnia w ramach zajęć jest całkowicie darmowa - dzięki czemu nawet jeżeli dopiero sprawdzasz czy deskorolka to sport dla ciebie i/lub dziecka, dajemy ci taką możliwość bez konieczności kupowania sprzętu.

Gdzie prowadzimy zajęcia?

Pierwszy krok

Pierwszy raz zawsze jest wyjątkowy. Deskorolka daje nam nieograniczoną wolność ekspresji. Pamiętaj, że jak w każdej dziedzinie potrzeba czasu by osiągnąć upragniony cel. Przedstawiamy kilka istotnych spraw by ułatwić Ci pierwsze zetknięcie z deską.


✔️ODPOWIEDNIE NASTAWIENIE - Do pierwszych zajęć podejdź ze spokojem i cierpliwością, w myśl tej zasady wpisuje się cytat Bruce'a Lee "Be water my friend"


✔️ODPOWIEDNI SPRZĘT- Załóż buty z cienką podeszwą by dobrze czuć deskę. Polecamy ubrania baggy, obcisłe jeansy krępują nasze ruchy. Na zajęciach obowiązkowo zakładamy zestaw ochraniaczy, by zminimalizować ryzyko ewentualnego urazu.

Zajęcia grupowe czy indywidualne? Co lepsze.

Indywidualny program

Koszt

Relacje społeczne

Intensywność zajęć

Szybkość nauki

Zajęcia indywidualne

Zajęcia
grupowe

IconIcon

Zajęcia indywidualne ułatwiają postępy oraz gwarantują znaczny progres umiejętności.

Doświadczony trener dostosuje ćwiczenia do twoich predyspozycji i upodobań skupiając uwagę tylko Tobie, jest w stanie wyłapać błędy techniczne co nie tylko usprawni twoje poruszanie się na deskorolce, ale także ułatwi Ci naukę wymarzonych trików.
Zajęcia Indywidualne

Oprócz zajęć indywidualnych prowadzimy również zajęcia w grupach, jest to świetny sposób na miłe spędzenie czasu, poznanie środowiska oraz nawiązanie nowych znajomości. Łączy nas ta sama pasja, w której nie ma rywalizacji. Wspólnie przechodzimy przez wszystkie etapy. Podział, który stworzyliśmy zapewnia uczestnikom komfort i bezpieczeństwo w trakcie nauki nowych rzeczy. Przez to, że wszyscy uczestnicy są na takim samym poziomie, wzajemnie się wspieramy a nie zniechęcamy.

Jazda z przyjaciółmi to podstawa subkultury deskorolkowej. Wśród nas nie poczujesz się jak na lekcji w szkole. Jesteśmy zgraną brygadą, którą łączy pasja do deskorolki. Dzięki temu na zajęciach panuje wesoła i przyjazna atmosfera.

W grupie siła

Czas potrzebny, aby nauczyć się jeździć na deskorolce zależy od wielu czynników, takich jak predyspozycje, ilość czasu poświęconego na naukę, jakość sprzętu, na którym się jeździ oraz dostępność miejsc do ćwiczeń. Dla większości początkujących deskorolkarzy, opanowanie podstawowych umiejętności, takich jak stanie na deskorolce, jazda i zatrzymywanie, zajmuje od kilku dni do kilku tygodni. Następnie, można przejść do nauki bardziej zaawansowanych technik. Jednak ważne jest, aby pamiętać, że każda osoba ma swoje tempo nauki i niektórym może zająć dłużej, aby opanować pewne umiejętności. Dlatego ważne jest, aby nie porównywać się do innych i poświęcić tyle czasu, ile potrzebujesz, aby opanować jazdę na deskorolce. Pamiętaj, że kluczem do sukcesu w jeździe na deskorolce są regularne ćwiczenia, cierpliwość i determinacja. W miarę zdobywania doświadczenia i rozwijania swoich umiejętności, będziesz mógł cieszyć się jazdą na deskorolce i wykonywać bardziej skomplikowane triki.Po jakim czasie będę mógł/mogła wziąć deskę i pojechać na niej na plaże?

Kontakt

Zapoznaj się:

IconIconIcon

ul. Pokoleń Lechii Gdańsk 1

80-560 Gdańsk

( stadion Polsat Plus Arena )

Godziny otwarcia

Codziennie: 10 - 22

IconIcon Icon Icon IconIcon
Regulamin Serwisu |
Regulamin Obiektu
| Polityka prywatności